iTRAS > Katalog > Lom U Mariánského mlýna > Doporučení

Doporučení pro Lom U Mariánského mlýna

Zobrazuji jediné 2 doporučení prezentace Lom U Mariánského mlýna:

Když jsem byl před lety s přáteli na letním čundru po Pálavě a chtěli jsme začít stoupat po modré na Svatý kopeček, jedna místní obyvatelka nás nasměrovala na opačnou stranu - do lomu U Mariánského mlýna. Bylo neskutečné parno a tento zatopený vápencový lom byl pro nás v tu chvíli bez nadsázky jako oáza v poušti. Za celou dobu čundru jsme na Pálavě nenašli krásnější koupání! Protože jsou tu kamenité břehy, je pobyt ve vodě ideální v pevných sandálech. Břehy na mnoha místech nabízejí skvělé možnosti skoků do vody, ale pozor, kam skáčete, ne všude je dostatečná hloubka. Překvapilo nás i značné množství utopených brouků roháčů, plovoucích na hladině :-)

Luboš Moravec

provozovatel cestovatelského portálu iTRAS

itras.cz ~ [+420] 777 819 117 ~ info@itras.cz


Putovali jsme pěšky po Pálavě. V parném podvečeru jsme dorazili do téměř pohádkového lomu. Báječné koupání! Jediným kazem na kráse byl pán, o němž nevíme, jestli to byl správce nebo majitel. Kolem 21.30 hod na nás začal křičet, že máme vypadnout, protože je zde zakázáno stanovat (což jsme neměli v úmyslu), prý po nás nebude uklízet bordel. Byl dost agresivní. Další scéna nastala, když jsem omylem hodila kelímek od piva do směsného odpadu. Byla jsem vykázána z objektu. Krásné přírodní koupání, čistá voda, pěkná scenerie, ale moc nás mrzel lidský přístup.

Marcela Holíková

Terezama@email.cz

Lom U Mariánského mlýna

Lom U Mariánského mlýna

zatopený vápencový lom na Pálavě — Opuštěný a zatopený vápencový lom u Mikulova na Moravě za Svatým kopečkem. Díky vápenci je zde průzračně čistá voda. Svým vzhledem a klimatem zdejší místo připomíná skalnaté chorvatské pláže.
© 2009–2018 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz