iTRAS > Katalog > Skleněný oltář Dobrá Voda u Hartmanic > Doporučení

Doporučení pro Skleněný oltář Dobrá Voda u Hartmanic

Zobrazuji jediné 3 doporučení prezentace Skleněný oltář Dobrá Voda u Hartmanic:

V případě skleněného oltáře v Dobré Vodě se podařilo sdružit peníze a za významného přispění programu Phare a Fondu česko-německé budoucnosti tak naplnit původní myšlenku díla – přiblížit duchovní a kulturní odkaz minulosti, který má co říci i dnešnímu člověku.

Jiří Jukl, MÚ Hartmanice


Každý boží dům má stálý střed: oltář. Tento stálý střed obdrží nyní také kostel v Dobré Vodě. Také my, Rinchnachští, se těšíme s našimi českými přáteli na dokončení tohoto nového středového bodu kostela, který je zasvěcen sv. Vintíři.

M. Schaller, Rinchnach


Skleněný oltář je jedním z mála případů, kdy prostředky Phare nejdou pouze do infrastruktury, ale jsou využity na kulturní záležitosti, které pozitivně ovlivňují budoucí rozvoj regionu. Originalita a jedinečnost tohoto díla zvýší zejména pro turisty nesmírně zajímavým způsobem atraktivitu tohoto území.

Miloš Picek, RRA Šumava

Skleněný oltář Dobrá Voda u Hartmanic

Skleněný oltář Dobrá Voda u Hartmanic

evropský unikát v kostele sv. Vintíře — Svého druhu zcela ojedinělý monumentální skleněný oltář (retabulum), který je odborníky považován za naprostý evropský unikát; je široký 5 m, vysoký 3,5 m a váží celekm 7 tun. Je umístěn v kostele sv. Vintíře v obci Dobrá Voda u Hartmanic na Šumavě.
© 2009–2020 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz