iTRAS > Katalog > Zámek Jezeří

Zámek Jezeří

sídlo na hraně uhelného velkolomu

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří je zámek kontrastů – vysoko nad něj stoupají zelené lesy Krušných hor, hluboko pod ním, kam oko dohlédne, rozléhající se šeď hnědouhelného velkolomu Československé armády; z jedné strany zpěv ptáků, z druhé kovový hřmot těžební techniky. Představte si, že tam, kde je dnes důl, se ještě před několika stoletími rozlévalo Komořanské jezero…

Autor článku: Luboš Moravec | poslední aktualizace: 10. září 2014

Kategorie: Zajímavosti

Fotogalerie:

Zámek Jezeří | …Zámek Jezeří | …Zámek Jezeří v …


Zajímavosti


Zobrazení na mapě:

 

Tipy v okolí:

Kategorie: Oblasti (1) ~ Pohostinství (1) ~ Průvodci (1) ~ Ubytování (1) ~ Výlety (1) ~ Zajímavosti (7)
České středohoří

České středohoří

zahrada Čech — Zdejší ovocnářství dosáhlo tak vysoké úrovně, že se dnes Českému středohoří přezdívá zahrada Čech. Z rovin vystupují obdivuhodné vulkanické kupy.



Přechod Českého středohoří

Přechod Českého středohoří

křížem krážem Českým středohořím z Ústí nad Labem do Bíliny — Přibližně 127kilometrový trek sopečnou krajinou CHKO České středohoří. Mj. navštívíte hromovou horu Milešovku, mystický vrch Raná, 12metrový Vaňovský vodopád, kaňon Labe Porta Bohemica, svezete se motorovou lodí a možná si odnesete i české granáty.



Kostel Nanebevzetí Panny Marie Most

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Most

nejtěžší předmět přepravený po kolejích — Pozdně gotický chrám zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejtěžší předmět přepravený po kolejích. V r. 1975 byl přesunut o 841 m.



Martin Bareš

Martin Bareš

průvodce severočeskou industriální krajinou — Zvu vás na offroad safari – zážitkové poznávací vyjížďky severočeskou industriální krajinou. Dostanu vás do míst, kam se běžný turista nepodívá.



Mystická místa severních Čech

Mystická místa severních Čech

proměny krajiny objektivem Jana Hodače — I intenzivně využívaná krajina může být krásná! Mrkněte na neotřelé až mystické fotky proměn průmyslové severočeské krajiny od profesionálního uměleckého fotografa Jana Hodače.



Vodní nádrž Fláje

Vodní nádrž Fláje

jediná pilířová přehrada v ČR — Hráz je proti tlaku vody podpírána pilíři a díky unikátní konstrukci je chráněna jako kulturní památka.



Kostel Nejsvětější Trojice Malý Háj

Kostel Nejsvětější Trojice Malý Háj

kostel přislíbený císařem — Stavba kostela začala po návštěvě Josefa II., který tudy v r. 1766 projížděl a obyvatelům slíbil zřídit kostel. Kulturní památka.



Zlatník

Zlatník

kupovitá znělcová hora s výhledem na Mostecko — Majestátní vrch patří k nejmohutnějším ze skupiny tzv. mosteckých znělců. Je z něj pěkný výhled na Mostecko.



Písečný vrch

nejstarší archeologické naleziště Čech — Vrch se považuje za vůbec nejstarší archeologické naleziště v Čechách. Také je tu nejstarší křemencový lom v Evropě.



Hrad Hněvín

Hrad Hněvín

replika středověkého hradu a vězení Edwarda Kelley — Napodobenina původního středověkého hradu, dominanta a symbol města Most; je tu v provozu hotel, restaurace, hvězdárna a rozhledna s výhledem do těžbou narušené mostecké krajiny. Na původním hradě byl vězněn legendární alchymista Edward Kelley.



Kontaktní informace

Státní zámek Jezeří
Horní Jiřetín
435 43
Mobil:[+420] 602 626 430
Email:krejcova@usti.npu.cz
Web:www.zamek-jezeri.cz

Poloha

GPS:
50°33'14.818"N, 13°30'17.744"E
Kraj:Ústecký kraj
Okres:Most
Obec:Horní Jiřetín

Doporučení

Zámek s opravdu pohnutou historií zejména z minulého století. Původní inventář byl bohužel rozkraden, ale i tak stojí návštěva za to. Vaší pozornosti by neměla uniknout vyhlídka na ohromný hnědouhelný lom ČSA z cesty na ostrohu nad zámkem.

Martin Bareš

průvodce severočeskou industriální krajinou

www.offroadsafari.cz ~ [+420] 605 231 697 ~ martin@offroadsafari.cz


Přidat doporučení

© 2009–2019 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz