iTRAS > Katalog > Černé a Čertovo jezero > Doporučení

Doporučení pro Černé a Čertovo jezero

Zobrazuji jediné 2 doporučení prezentace Černé a Čertovo jezero:

Tato jezera, ač jsou hojně turisticky navštěvovaná, neztrácí nic na své kráse. Průzračné vody mě lákaly k osvěžující koupeli i v pozdním babím létě, ale je to spíše zážitek pro otužilce :) Na cestě u severního břehu Černého jezera se dokonce prodávala zmrzlina. (Vloženo 6. 10. 2011.)

Luboš Moravec

provozovatel cestovatelského portálu iTRAS

itras.cz ~ [+420] 777 819 117 ~ info@itras.cz


Jezera byla opravdu krásná, ovšem dostat se k nim nebylo vůbec lehké, bohužel! Asi námi zvolené parkoviště na kaskádách na Špičáku nebylo to pravé – vůbec žádné směrovky, žádná doporučení k návštěvě jezer, vůbec nic. Až když místní doporučili správný směr, trochu jsme se chytili, ale jen do doby, kdy se slila dohromady žlutá i modrá a bůhvíjaká, fakt trošku horor. Bohužel teď v září ani moc znalých turistů, kteří by vypomohli… nakonec jsme se na vytoužená jezera dostali a i když byla moc hezká, převládá v nás pocit, že špatná značení, mnohdy velmi poničená a k vůbec žádnému přečtení, kdy se válela po zemi, bohužel v dobrý pocit v český a šumavský turismus nepřispěla. Přijde mi to, že se trošku zapomíná na chodící turisty a trošku se z nás utahuje, asi se všechno orientuje na cykloturisty. Takže na závěr: Šumava je moc pěkná, ale bohužel špatně značená, a to mě moc mrzí. Nezaslouží si to! Prosím vylepšete to, připomíná mi to zapomenuté jiné kraje, a to je pro Šumavu opravdu nepěkné vysvědčení. Tak krásná jezera mají být značená již od samého počátku a pořád dokola, hlavně, aby každý dorazil k naplánovanému cíli. A na závěr musím podotknout, že Šumavu mám moc ráda. Prosím vylepšete to značení, fakt nestojí za nic! (Vloženo 25. 9. 2013.)

Dagmar Neklová

turistka

[+420] +42 072 889 ~ neklova.dasenka@seznam.cz

Černé a Čertovo jezero

Černé a Čertovo jezero

největší ledovcová jezera v České republice — Významná národní přírodní rezervace v CHKO Šumava. Předmětem ochrany jsou 2 ledovcová jezera, která patří k největším v ČR. Mezi oběma jezery probíhá hlavní evropské rozvodí. V území výskyt vzácné květeny a zvířeny. Pohyb pouze po značených cestách.
© 2009–2020 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz