iTRAS > Katalog > Horská synagoga Hartmanice > Tipy v okolí > Zajímavosti

Horská synagoga Hartmanice: Zajímavosti v okolí

Kategorie:

Obce (1) ~ Oblasti (1) ~ Pohostinství (9) ~ Průvodci (1) ~ Půjčovny (1) ~ Relaxace (3) ~ Sport (3) ~ Ubytování (9) ~ Výlety (1) ~ Zábava (3) ~ Zajímavosti

Zobrazuji tip č. 31 z celkem 56 objektů typu Zajímavosti pro Horská synagoga Hartmanice:

Tříjezerní slať

Tříjezerní slať

horské vrchoviště s naučnou stezkou u Modravy na Šumavě — Menší (5 ha) horské vrchoviště prameništního typu se třemi jezírky, nacházející se pod svahem Oblíku (1224 m n. m.) v I. zóně národního parku Šumava, přibližně 3 km severozápadně od obce Modrava. Územím prochází naučná stezka s povalovým chodníčkem.



Bikepark Špičák

největší bikepark v ČR — Zapůjčí vám tu speciální sjezdové freeridové kolo a lanovkou vás vyvezou na Špičák, odkud můžete vyrazit na několik vymazlených tratí.



Čeňkova pila

funkční vodní elektrárna z r. 1912 — Vodní elektrárna byla zprovozněna v r. 1912, dodnes je plně funkční a je prohlášena za národní technickou památku.



Černá věž Klatovy

ožehnutý symbol města — Jeden z hlavních symbolů a dominanta Klatov. Tmavočerné zbarvení věž získala vlivem mnoha požárů v minulosti.



Hrad a zámek Klenová

rodiště Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic — Na hradě se r. 1564 narodil Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, který proslul mj. svými úžasnými cestopisy.



Hrad Ballymotte

imitace irského rodového sídla v pohádkovém lese — Věrná napodobenina irského rodového sídla, zříceniny hradu Ballymotte, kterou zde nechal v r. 1840 postavit hrabě Taaffe.



Hrad Prácheň

župní sídlo — Hrad byl založen někdy v letech 1184–1222 a fungoval jako župní – sídlili tu knížecí úředníci a řídili odtud správu Prácheňského kraje.



Katakomby Klatovy

pohřebiště pod jezuitským kostelem — V letech 1676–1783 bylo v katakombách pohřbeno více než 200 zemřelých – převážně příslušníků jezuitského řádu, šlechty, vojska a měšťanů.



Kosatcová louka Skelná

přebohatý porost chráněných sibiřských kosatců — Na této louce každoročně v květnu a červnu vykvétají stovky až tisíce ohrožených a chráněných kosatců sibiřských.



Modravské slatě

největší komplex rašelinišť na Šumavě — Přírodovědecky a vodohospodářsky nejhodnotnější část Šumavy a nejzachovalejší úsek středohor střední Evropy. Přírodní památka.



© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz