iTRAS > Katalog > Hrad Volfštejn

Hrad Volfštejn

nevídaně se zužující hradní věž

Dodnes se z hradu nejlépe dochovala velká okrouhlá věž, o které August Sedláček napsal: „Jednou věcí se věž tato snad ode všech věží v Čechách rozeznává; čím jest vyšší, tím jest zvenčí užší a menšího obvodu, tak že se zkomolenému kuželi podobá. Neubývá jí tedy tloušťky uvnitř, jako bývá obyčejně u věží, nýbrž zvenčí.“ Volfštej si zachoval prostý tvar hradů 13. stol.

Autor článku: Luboš Moravec | poslední aktualizace: 20. února 2015

Kategorie: Zajímavosti

Další zajímavosti


Zobrazení na mapě:

 

Tipy v okolí:

Kategorie: Zajímavosti (6)
Hrad Gutštejn

Hrad Gutštejn

romantická zřícenina z pohádky Z pekla štěstí 2 — Zříceniny tohoto původně bezvěžového hradu můžete znát např. z pohádek Z pekla štěstí 2 či O uloupené divožence, které se tu točily.



Klášter Kladruby

Klášter Kladruby

Santiniho magická osmicípá hvězda — Klášter je jedinečný hlavně pro Santiniho barokně gotický kostel. Osmicípá hvězda pod kupolí v sobě skrývá číselnou symboliku.



Hrad Přimda

Hrad Přimda

zřícenina nejstaršího kamenného hradu v ČR — Pravděpodobně zřícenina nejstaršího známého kamenného hradu u nás – poprvé je zmíněn už v r. 1121 v Kosmově kronice. Byl tu vězněn Přemysl Otakar II.



Černošínský bor

borový les se zajímavým bylinným podrostem — Nepůvodní borový les při úpatí Vlčí hory ze zajímavými bylinami v podrostu. Bor se mění v přirozený listnatý les. Přírodní památka.



Hrad Krasíkov-Švamberk

rezidence pánů ze Švamberka — Kdysi velmi rozsáhlý hrad na osamělém skalnatém návrší a hlavní sídlo pánů ze Švamberka – elity českého panstva.



Pod Volfštejnem

louka s hořečkem drsným a hadím jazykem — Největšími zdejšími klenoty jsou hadí jazyk a hořeček drsný Sturmův, který v ČR přežívá už jen asi na 5 místech. Přírodní rezervace.



Poloha

GPS:
49°48'24.846"N, 12°52'3.171"E
Kraj:Plzeňský kraj
Okres:Tachov
Obec:Černošín

© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz