iTRAS > Katalog > Kostel sv. Jakuba Většího Křeč

Kostel sv. Jakuba Většího Křeč

hodnotné malby ze života Krista

Kostel sv. Jakuba Většího Křeč

V kostele se dochovala románská apsida s cennými malbami s tematikou Kristova života ze 14. stol. Zajímavé jsou i kostelní zvony, z nichž starší pochází z r. 1513 a je pravděpodobně jedním z nejstarších zvonů v celém regionu. Dnešní podobu kostela dotvořily stavební úpravy z let 1550–1590 a přestavby z 18. stol.

Autor článku: Luboš Moravec | poslední aktualizace: 4. prosince 2015

Kategorie: Zajímavosti

Fotogalerie:

Kostel sv. Jaku…



Zobrazení na mapě:

 

Tipy v okolí:

Kategorie: Zajímavosti (7)
Sýpka Těchobuz

Sýpka Těchobuz

1. obilní družstevní záložna v ČR — Sýpka sloužila k uložení části obilí jako osiva pro neúrodné roky. Také fungovala jako zřejmě první obilní družstevní záložna v Česku.



Zámek Pacov

Zámek Pacov

místo narození básníka Antonína Sovy — V pol. 19. stol. část zámku sloužila jako škola a byt pro učitele. Narodil se zde básník Antonín Sova, kterému je tu věnováno muzeum.



Kamenická lípa

Kamenická lípa

prastará památná lípa v zámeckém parku Kamenice nad Lipou — Památná lípa velkolistá, rostoucí pod terasou zámeckého parku v obci Kamenice nad Lipou. Její stáří se odhaduje na 700 až 900 let. Z lípy se dochovalo pouze torzo hlavního kmene, ze kterého vyrůstají čtyři mohutné, asi dvacetimetrové větve.



Želivský klášter

Želivský klášter

internační tábor knězů a řeholníků — Za totality v klášteře komunisté zadržovali více než 400 režimu nepohodlných kněží a řeholníků. V letech 1713–1720 byl klášter přestavěn podle plánů geniálního architekta J. B. Santiniho.



Hrad Kámen

muzeum motocyklů a přírodní alpinum — Na hradě uvidíte expozici jednostopých vozidel, v hradní zahradě rozsáhlé přírodní alpinum.



Hrad Orlík u Humpolce

muzeum a archeologické nálezy — Na hradě je v provozu muzeum s expozicí o historii hradu a místními archeologickými nálezy. Hradní věž slouží jako rozhledna.



Vodní nádrž Švihov

největší vodárenská nádrž v ČR — Vodní nádrž slouží jako zdroj pitné vody pro téměř celou středočeskou oblast včetně Prahy. Pozoruhodné jsou zatopené Hitlerovy mosty.



Poloha

GPS:
49°23'9.858"N, 14°54'53.963"E
Kraj:Vysočina
Okres:Pelhřimov
Obec:Křeč

© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz