iTRAS > Katalog > Rybník Obora > Doporučení

Doporučení pro Rybník Obora

Zobrazuji jediné 2 doporučení prezentace Rybník Obora:

Údolí Plakánek patří zcela jistě k nejmalebnějším lokalitám Českého ráje. Horní polovina je příkladně udržovaná a široká louka vysečená, z obou stran lemovaná skalními útvary. Čím blíže k rybníku, tím bujněji příroda zleva překrývá skalní věže, které lze posléze již jen tušit, než vidět, jak spadají do vod rybníka. Pravá strana údolí před rybníkem je ovšem úchvatná, vrstvená skalní stěna s borovicí na vrcholu skýtá nezapomenutelný pohled. Turistická cesta v této části údolí je krásně schůdná jak pro pěší, tak i pro cyklisty díky zejména obyvatelům rekreační chalupy pod hrází, kteří bojují s hustým porostem olší všude kolem.

Jindřich Pink

lékař

pink29@seznam.cz


Společně s Vescem u Sobotky a hradem Kost nejhezčí místo přírodní rezervace Údolí Plakánek. Rybník je lemovaný pískovcovými skalami a po jeho západním břehu vede naučná stezka – doporučuji navštívit! Někoho by možná mohlo zajímat, že u hráze rybníka má chalupu herec Josef Dvořák.

Luboš Moravec

provozovatel portálu iTRAS

itras.cz ~ [+420] 777 819 117 ~ info@itras.cz

Rybník Obora

Rybník Obora

malebný rybník obklopený skalami v rezervaci Údolí Plakánek — Písčitý rybník, zasazený do srdce přírodní rezervace Údolí Plakánek v CHKO Český ráj. Plochou zaujímá téměř celou šíři údolí, pouze po jednom jeho břehu vede turistická naučná stezka. Obě delší strany rybníka lemují vysoké pískovcové skály.
© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz