Zobrazuji všech 10 tipů pro Baťův kanál:
jedny z nejcennějších orchidejových luk ve střední Evropě — Přibližně 325 ha květnatých orchidejových luk u obce Tvarožná Lhota v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, patřící k nejpřísněji chráněným lučním porostům v České republice. Roste zde přes dvacet druhů orchidejí. Národní přírodní rezervace.
královský hrad na jednom z nejvyšších kopců Chřibů — Hrad z 1. pol. 13. stol., jež se klene na jednom z nejvyšších vrcholů přírodního parku Chřiby v nadmořské výšce 520 m, nedaleko obce Buchlovice. K vidění jsou dobově zařízené interiéry, přírodovědné sbírky a mnohé další. Národní kulturní památka.
jedno z nejvýznamnějších barokních šlechtických sídel v ČR — Zámek v obci Buchlovice, založený těsně před rokem 1700. Zámecké interiéry připomínají atmosféru časů habsburské monarchie; k vidění jsou mj. rozsáhlé sbírky grafických děl, starožitný nábytek, barokní zahrada, anglický park, sbírka fuchsií aj.
rozsáhlá raně barokní zahrada a památka UNESCO — Původně tzv. Libosad, který patří mezi nejvýznamnější zahradní díla Evropy. Zahrada si dodnes zachovala půdorys a koncepci z dob svého založení. Hlavními prvky jsou zde rotunda s kolonádou, ornamentální květinové záhony a živé ploty. Památka UNESCO.
první soukromá biologická rezervace v Bílých Karpatech — Rodinná rezervace u obce Vyškovec uprostřed CHKO Bílé Karpaty, kterou založil RNDr. Lubomír Pospěch s cílem vytvořit kvalitní výzkumné a vzdělávací terénní pracoviště pro studenty a odbornou veřejnost. Konají se tu přírodovědné exkurze, fotokurzy aj.
secesní honosná zámecká rezidence ve zlínské zoo — Lešenský zámek se nachází v městské části Zlín-Štípa a je situován do areálu zlínské zoologické zahrady. Tato velkolepá secesní stavba sloužila jako rezidenční sídlo rakouského hraběcího rodu Seilernů od konce 19. století až do roku 1945.
lidově-secesní památky v lázeňském městě — V lázeňském městě Luhačovice se dochovalo dvanáct lidově-secesních staveb, které zde v letech 1902 až 1903 vystavěl významný architekt Dušan Jurkovič, a jimiž Luhačovicím vtiskl jedinečný ráz. Dnes jsou tyto stavby chráněny jako kulturní památky.
replika větrného mlýna holandského typu nad obcí Jalubí — Věrná kopie větrného mlýna holandského typu nad obcí Jalubí u Uherského Hradiště, kde původní mlýn stával od pol. 19. stol. až do roku 1938. Dnešní stavba je z let 2007–2009 a snaží se poukázat na zručnost a dovednost předchozích generací stavitelů.
celodřevěný větrný mlýn z první poloviny 19. století — Celodřevěný dvoupatrový a celootočný větrný mlýn německého typu z první poloviny 19. století, nacházející se nad obcí Bařice-Velké Těšany při severním úpatí přírodního parku Chřiby. Uvnitř lze zhlédnout expozici mlynářské techniky. Technická památka.
jediná dochovaná památka tohoto druhu v okrese Zlín — Větrný mlýn v městské části Zlín-Štípa, v ulici Pod Větřákem, postavený již v letech 1858–60, patřící k nejmenším větrným mlýnům holandského typu v České republice. Hodnotný doklad lidového stavebnictví; kulturní památka a soukromé muzeum.
© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz