iTRAS > Katalog > Mystická místa severních Čech > Doporučení

Doporučení pro Mystická místa severních Čech

Zobrazuji všech 5 doporučení prezentace Mystická místa severních Čech:

Jsou dny, které člověka ovlivní nadlouho. Pro mne byla takovým dnem účast na akci Hory Doly, uspořádané fotografem Janem Hodačem. Jako Pražák jsem pozoroval dění na Mostecku s trvalou nelibostí a vnímal jsem je jako zlo nutné k tomu, abychom se mohli ohřát a večer nemuseli svítit svíčkami. Návštěva, a zejména výklad Ing. Stanislava Štýse, mě poučily o dlouhodobém procesu rekultivace… Naposledy jsem stál ve stínu mosteckého děkanského kostela před pětadvaceti lety. Tehdy tam končil důl a já si říkal, proboha, proč si kdo dával takovou práci kostel stěhovat? Dnes je tam nádherná příroda s jezerem a lesy. Co člověk zničil, to člověk napravil a to mě přesvědčilo a změnilo můj úhel pohledu.

PhDr. Ondřej Neff alias Aston

český spisovatel science fiction a novinář, vydavatel internetového deníku DigiNeff

www.neff.cz


Je úžasné, jak mistrovsky jsi dokázal nafotit krajinu, kterou nejdříve vykutají a pak zvelebují! (Ze zahájení vernisáže.)

Antonín Kratochvíl

světově uznávaný portrétní a reportážní fotograf; držitel tří cen prestižní fotografické soutěže World Press Photo

www.antoninkratochvil.com


Fotografie Jana Hodače neukazují Mostecko jako zničenou krajinu, ale i jako krajinu se značným potenciálem pro obnovu. Přičemž není vůbec nutné investovat miliony a miliardy do rekultivací všech výsypek a dolů. Příroda si často pomůže lépe, než umí člověk. Výtvarné fotografie Jana Hodače mohou odborníka i laika vést k hlubšímu zamyšlení o této krajině místo zažitých představ o černém severu.

Prof. RNDr. Karel Prach, CSc.


Vážený pane kolego, po zhlédnutí Vašich fotografií musím s potěšením konstatovat, že Váš projekt HORY DOLY mne mimořádně oslovil. Jsem nadšen tím, co jsem mohl vidět na Vašich fotografiích. Přestože se profesně velmi často pohybuji v oblasti těžebních aktivit podkrušnohorských uhelných pánví, nikdy jsem si neuvědomoval specifickou krásu geomorfologie Krušných hor a vulkanitů Českého středohoří v kontrastu s antropogenními fenomény hornických aktivit. Za tyto dojmy z Vašich fotografií Vám velice děkuji a jsem horlivým zastáncem Vašeho projektu.

Prof. Ing. Slivka Vladimír, CSc., dr.h.c.

děkan Hornicko-geologické fakulty TU Ostrava

Jan Hodač – fotograf mimořádného talentu. Je to mu již deset let, co jsem ho potkal u nás na Jihu a přišel mu na chuť. S kořeny hluboko zapuštěnými na Severu to byla jen otázka času, kdy bude zpět, a jeho duše upsaná fotografii propadne naplno industriálnímu romantismu severní krajiny. Jan Hodač svými úžasnými obrázky přibližuje neopakovatelnou estetiku člověkem přetvářené přírody, ale současně též její životadárnou sílu.

Prof. RNDr. Libor Grubhoffer CSc.

rektor Jihočeské univerzity
Mystická místa severních Čech

Mystická místa severních Čech

proměny krajiny objektivem Jana Hodače — I intenzivně využívaná krajina může být krásná! Mrkněte na neotřelé až mystické fotky proměn průmyslové severočeské krajiny od profesionálního uměleckého fotografa Jana Hodače.
© 2009–2022 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz