iTRAS > Katalog > Palác Kinských Praha > Tipy v okolí > Zajímavosti

Palác Kinských Praha: Zajímavosti v okolí

Kategorie:

Akce (1) ~ Obce (1) ~ Pohostinství (5) ~ Relaxace (4) ~ Sport (1) ~ Ubytování (2) ~ Zábava (18) ~ Zajímavosti

Zobrazuji tip č. 151 z celkem 270 objektů typu Zajímavosti pro Palác Kinských Praha:

Masarykův včelín

dřevěný včelín od Plečnika — Včelín vybudoval hradní archiekt Josip Plečnik na žádost prezidenta Masaryka. Neobvyklý typ včelích úlů objevili na Slovensku.



Menhir Chaberský slouha

jediný uznávaný menhir v Praze — Jediný původní a všeobecně uznávaný menhir v Praze. Nedá se vyloučit, že pochází z pravěké či slovanské doby.



Michelská vodárenská věž

cihlový vodojem od Jana Kotěry — Vodojem byl postaven v letech 1906–1907. Je 60 m vysoký, z neomítnutých cihel a má měděnou střechu.



Michnův letohrádek Vila Amerika

Muzeum české hudby s expozicí Antonína Dvořáka — V letohrádku sídlí Muzeum české hudby s expozicí Antonína Dvořáka. Vilu si nechal postavit Jan Václav, hrabě Michna z Vacínova.



Mineralia

největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě — Uvidíte tu naprosté unikáty ze světa minerálů – obří ametystové geody, několikametrové křišťálové drúzy, tunové křišťálové koule aj.



Modernista Praha

obchod prvorepublikovým nábytkem — Prodejna oblíbeného prvorepublikového nábytku, stylových bytových doplňků, restaurovaných originálů i replik.



Morna Art Gallery

nejosobitější centrum současného umění v Praze — Sklepní galerie, ve které probíhají četné výstavy, vernisáže a umělecká představení mladých nadějných umělců.



Muchovo muzeum v Praze

život a dílo brilantního secesního malíře — 1. muzeum na světě, které se plně věnuje životu a dílu geniálního secesního malíře Alfonse Muchy.



Müllerova vila

nejvýznamnější stavba Adolfa Loose v ČR — Tato luxusní pražská vila patří ve světě k nejvýznamnějším vilovým domům 20. stol. Místnosti vily se prolínají v různých úrovních.



Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

alchymistická laboratoř proslulého Edwarda Kelley — Nahlédnete do domu a půdní laboratoře, kde za časů Rudolfa II. žil a tvořil legendární alchymista magistr Edward Kelley.



© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz