iTRAS > Katalog > Zpívající fontána Praha > Tipy v okolí > Zajímavosti

Zpívající fontána Praha: Zajímavosti v okolí

Kategorie:

Akce (1) ~ Obce (1) ~ Pohostinství (5) ~ Relaxace (4) ~ Sport (1) ~ Ubytování (2) ~ Zábava (18) ~ Zajímavosti

Zobrazuji tip č. 221 z celkem 270 objektů typu Zajímavosti pro Zpívající fontána Praha:

U Nového mlýna

světově uznávaná hranice spodního a středního devonu — Jedna z nejvýznamnějších geologických lokalit světa. Nachází se tu mezinárodní parastratotyp hranice spodní/střední devon.



Údolí Kunratického potoka

lovný les Václava IV. — Kunratický les v r. 1407 koupil Václav IV., aby zde pobýval v přírodě a vyjížděl na lovy. Pro tyto účely si tu nechal vybudovat hrad.



Valdštejnský palác

sídlo Senátu Parlamentu ČR — Raritou paláce je tzv. Astrologická chodba, v níž byly poprvé zveřejněny a výtvarně zpracovány nové objevy Galilea Galileiho.



Valkounský dům

Santiniho domov — Dům v letech 1705–1723 vlastnil architektonický mág Jan Blažej Santini-Aichel. Nejenže tu bydlel, ale celý dům i přestavěl.



Veletržní palác

stálá expozice Umění 20. a 21. století — V paláci uvidíte sbírku moderního a současného umění. Jsou tu díla světových umělců jako např. Mucha, Picasso, Monet, Van Gogh aj.



Velislavova bible

nejobsáhlejší obrazový rukopis ve středověké střední Evropě — Ojedinělá obrazová bible a jeden z nejrozsáhlejších obrazových kodexů vrcholného středověku v Evropě.



Větrník Břevnov

obytná vila v bývalém větrném mlýnu — Vznik mlýna je spjat s barokní přestavbou Břevnovského kláštera a je možné, že jeho stavitelem je Kryštof Dientzenhofer.



Věž Mihulka

nejmohutnější dělová věž Pražského hradu — Za Rudolfa II. byla ve věži alchymistická dílna, později sklad střelného prachu a byty kostelníků. Dnes je tu expozice o hradní stráži.



Vila Bertramka

letohrádek, kde skládal Mozart — V letech 1787–1791 ve vile pobýval Wolfgang A. Mozart, který zde dokončoval operu Don Giovanni před její pražskou premiérou.



Vila Dr. Edvarda Beneše

Prezidentský domek — Ve vile bydlel československý prezident Edvard Beneš a po něm i další prezidenti, pouze Václav Havel ji už příliš nevyužíval.



© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz