Zobrazuji tip č. 31 z celkem 40 objektů typu Zajímavosti pro Kostel sv. Víta Český Krumlov:
mokřadní louky s prstnatcem májovým a kosatcem sibiřským — Vlhké louky, na kterých v početné populaci roste orchidej prstnatec májový, kosatec sibiřský a vrba rozmarýnolistá. Přírodní památka.
výhled k údolí Vltavy — Z této dřevěné 5metrové vyhlídky na úbočí hory Kleť pohlédnete směrem na Hlubokou, České Budějovice, Novohradské hory a údolí Vltavy.
výhled z nejvyšší hory vojenského újezdu Boletice — Rozhledna na nejvyšší hoře boletického prostoru (1236 m n m.), který byl po dlouhá desetiletí nepřístupný veřejnosti.
poutní kostel s rozťatým balvanem — Kostel byl vystavěn v místě pozoruhodně rozpůleného balvanu, ke kterému se váže zajímavá pověst o jeho vzniku.
druhově bohaté louky u Českého Krumlova s naučnou stezkou — Druhově velmi bohatý komplex lesních, křovinných a travních společenstev u obce Vyšný u Českého Krumlova. Prochází tudy naučná stezka, jejíž součástí je také venkovní geologická expozice a botanická skalka. Národní přírodní rezervace.
mimořádné hodnotný krajinářský park a evropsky významné dílo — Mimořádně hodnotný krajinářský park, jež patří k nejvýznamnějším kulturním památkám v Čechách i mezi evropsky významná díla. Rozkládá se v areálu zámku ve vsi Červený Dvůr u Chvalšin, na úpatí Kletě, při okraji chráněné krajinné oblasti Blanský les.
3. nejcennější středověká zlatnická památka v ČR — 80 cm vysoký, drahokamy a perlami bohatě zdobený zlatý kříž, ve kterém jsou uloženy ostatky údajného Ježíšova kříže a další svátosti.
první stromová stezka a nejdelší suchý tobogán v ČR — 372 m dlouhá stezka v korunách stromů zakončená 40m vyhlídkovou věží. Z vyhlídky si sjedete 52 m dlouhým tobogánem.
exkurze do nejpřísněji chráněných zón národního parku Šumava — Projekt Správy chráněné krajinné oblasti a národního parku Šumava, jež spočívá v pořádání veřejných exkurzí do šumavské divočiny s vyškolenými průvodci. Účastníci se podívají do lokalit v bezzásahové a nejpřísněji chráněné I. zóně národního parku.
bruslení na Lipně na nejdelší bruslařské dráze na světě — Na zamrzlé přehradě Lipno (nejčastěji od prosince do března), ve směru Lipno nad Vltavou-Frymburk-Přední Výtoň, se každoročně upravuje okružní bruslařská dráha, která se svojí délkou cca 11 km představuje nejdelší přírodní bruslařskou dráhu na světě.
© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz