Zobrazuji všech 10 tipů pro Magnetovec – Skalní hřib:
zahrada Čech — Zdejší ovocnářství dosáhlo tak vysoké úrovně, že se dnes Českému středohoří přezdívá zahrada Čech. Z rovin vystupují obdivuhodné vulkanické kupy.
nejvyšší vodopád Českého středohoří — S výškou 12 m nejvyšší vodopád v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Voda stéká po mohutných čedičových sloupech.
křížem krážem Českým středohořím z Ústí nad Labem do Bíliny — Přibližně 127kilometrový trek sopečnou krajinou CHKO České středohoří. Mj. navštívíte hromovou horu Milešovku, mystický vrch Raná, 12metrový Vaňovský vodopád, kaňon Labe Porta Bohemica, svezete se motorovou lodí a možná si odnesete i české granáty.
nejlépe vyvinuté skalní město Labských pískovců — Dva prohlídkové okruhy vás zavedou do labyrintu skalních věží, úzkých soutěsek a roklí. Přírodní památka.
údolí Labe očima romantického malíře — Oblíbená vyhlídka pojmenovaná po významném romantickém malíři Ernstu Gustavu Doerellovi. Ten sem za svého života údajně rád chodil za inspirací – a není divu, zdejší scenerie údolí Labe je vskutku neodolatelná.
průvodce severočeskou industriální krajinou — Zvu vás na offroad safari – zážitkové poznávací vyjížďky severočeskou industriální krajinou. Dostanu vás do míst, kam se běžný turista nepodívá.
proměny krajiny objektivem Jana Hodače — I intenzivně využívaná krajina může být krásná! Mrkněte na neotřelé až mystické fotky proměn průmyslové severočeské krajiny od profesionálního uměleckého fotografa Jana Hodače.
Labe v sevření vulkánů — Návrší s pozoruhodným výhledem na Labe vlnící se mezi vulkanickými kopci Českého středohoří. Místo není příliš známé, ale kvalitou rozhledu se vyrovná nedalekým a vyhlášeným vyhlídkám Mlynářův kámen a Doerelleově vyhlídce.
vodopády Mlýnského dolu — Četné vodopády a pětimetrová vodní kaskáda ma Moravanském potoce. Rokli potoka lemují kolmé skály s viditelnou sloupcovitou odlučností.
muzeum a živá vesnice v jednom — Jediné muzeum lidové architektury v ČR, které je zároveň živou vesnicí. Je to náš nejmladší skanzen (vzniká od 70. let 20. stol.) a jediný skanzen, kam lze dojet po historické železnici prastarou lokálkou.
© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz