iTRAS > Katalog > Hrad Hněvín

Hrad Hněvín

replika středověkého hradu a vězení Edwarda Kelley

Hrad Hněvín

Hrad Hněvín je dominanta a symbol města Most. Původní hrad ze 13. stol. byl zbořen po 30leté válce (1653), nynější replika hradu pochází z přelomu 19. a 20. stol. Hrad Hněvín dnes slouží jako hotel, výletní restaurace, hvězdárna a rozhledna s výhledem do těžbou narušené mostecké krajiny, na kopce Českého středohoří a Krušné hory. Na původním hradě byl vězněn Edward Kelleylegendární alchymista známý např. z filmu Císařův pekař a Pekařův císař.

Autor článku: Luboš Moravec | poslední aktualizace: 12. července 2013

Kategorie: Pohostinství ~ Ubytování ~ Zajímavosti

Fotogalerie:

Hrad Hněvín | M…Hrad Hněvín | M…Hrad Hněvín | M…Hrad Hněvín – p…


Základní informace

Externí odkazy

Výhled od hradu Hněvín (virtuální prohlídka)


Zobrazení na mapě:

 

Tipy v okolí:

Kategorie: Oblasti (1) ~ Průvodci (1) ~ Výlety (1) ~ Zajímavosti (7)
České středohoří

České středohoří

zahrada Čech — Zdejší ovocnářství dosáhlo tak vysoké úrovně, že se dnes Českému středohoří přezdívá zahrada Čech. Z rovin vystupují obdivuhodné vulkanické kupy.



Přechod Českého středohoří

Přechod Českého středohoří

křížem krážem Českým středohořím z Ústí nad Labem do Bíliny — Přibližně 127kilometrový trek sopečnou krajinou CHKO České středohoří. Mj. navštívíte hromovou horu Milešovku, mystický vrch Raná, 12metrový Vaňovský vodopád, kaňon Labe Porta Bohemica, svezete se motorovou lodí a možná si odnesete i české granáty.



Zámek Jezeří

Zámek Jezeří

sídlo na hraně uhelného velkolomu — Zámek kontrastů – vysoko nad ním zelené lesy Krušných hor, hluboko pod ním šeď a hřmot hnědouhelného velkolomu.



Kostel Nanebevzetí Panny Marie Most

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Most

nejtěžší předmět přepravený po kolejích — Pozdně gotický chrám zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejtěžší předmět přepravený po kolejích. V r. 1975 byl přesunut o 841 m.



Martin Bareš

Martin Bareš

průvodce severočeskou industriální krajinou — Zvu vás na offroad safari – zážitkové poznávací vyjížďky severočeskou industriální krajinou. Dostanu vás do míst, kam se běžný turista nepodívá.



Mystická místa severních Čech

Mystická místa severních Čech

proměny krajiny objektivem Jana Hodače — I intenzivně využívaná krajina může být krásná! Mrkněte na neotřelé až mystické fotky proměn průmyslové severočeské krajiny od profesionálního uměleckého fotografa Jana Hodače.



Vodní nádrž Fláje

Vodní nádrž Fláje

jediná pilířová přehrada v ČR — Hráz je proti tlaku vody podpírána pilíři a díky unikátní konstrukci je chráněna jako kulturní památka.



Kostel Nejsvětější Trojice Malý Háj

Kostel Nejsvětější Trojice Malý Háj

kostel přislíbený císařem — Stavba kostela začala po návštěvě Josefa II., který tudy v r. 1766 projížděl a obyvatelům slíbil zřídit kostel. Kulturní památka.



Zlatník

Zlatník

kupovitá znělcová hora s výhledem na Mostecko — Majestátní vrch patří k nejmohutnějším ze skupiny tzv. mosteckých znělců. Je z něj pěkný výhled na Mostecko.



Písečný vrch

nejstarší archeologické naleziště Čech — Vrch se považuje za vůbec nejstarší archeologické naleziště v Čechách. Také je tu nejstarší křemencový lom v Evropě.



Kontaktní informace

Hrad Hněvín
Junek-R, s.r.o.
Hradní 577
Most
434 01
Mobil:[+420] 777 938 754
Tel.:[+420] 476 449 955
Email:tomas.muller@junek-r.cz
Web:www.hradhnevin.cz
facebook facebook.com/pages/H…
IČ:25453611

Poloha

GPS:
50°31'12.749"N, 13°38'0.906"E
Kraj:Ústecký kraj
Okres:Most
Obec:Most

© 2009–2023 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz