Zobrazuji tip č. 91 z celkem 137 objektů typu Zajímavosti pro Průvodci divočinou Šumavy:
jak jedli naši předkové — V krčmě se posadíte k dubovému stolu, objednáte si staročeskou pochoutku a při jídle můžete meditovat nad stravou našich předků.
historická dřevěná lávka k zadržování dřeva — Unikátní šindelem krytá dřevěná lávka spojuje břehy teplé Vltavy. Pochází z r. 1870 a sloužila k zadržování splavovaného dřeva.
300letá bučina s trouchnivějícími stromy — Původní horská bučina s až 300 let starými stromy, padlými kmeny, trouchnivějícími pařezy a vývraty. Přírodní rezervace.
největší komplex rašelinišť na Šumavě — Přírodovědecky a vodohospodářsky nejhodnotnější část Šumavy a nejzachovalejší úsek středohor střední Evropy. Přírodní památka.
jámové lomy s impozantními mramorovými pilíři — Systém umělých jeskyní vzniklých po neobvyklé těžbě mramoru. Zbyly tu monumentální opěrné skalní pilíře. Přírodní památka.
klečové rašeliniště s borovicí blatkou — Blatkové rašeliniště s typickými rašeliništními rostlinami: rašeliníky, suchopýr, vlochyně, kyhanka, klikva aj. Objevuje se tu los.
výstava starých českých loutek — Expozice starých českých marionet a loutkových divadel včetně dekorací a opon z 2. poloviny 19. století.
připomínka slavného sklářského řemesla na Šumavě — Uvidíte tu zajímavé sklářské expozice a zhlédnete i broušení skla, které si můžete rovnou sami vyzkoušet.
mučicí nástroje středověku — Uvidíte tu přes 100 mučicích přístrojů, které se ve středověku používaly k vykonávání útrpného práva. Vše umocňují audiovizuální efekty.
nejvýše položené pravěké hradiště v Čechách — Strmé svahy s kamennými moři a nejvýše položeným pravěkým hradištěm v Čechách (940–980 m n. m.). Přírodní památka.
© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz