Zobrazuji tip č. 11 z celkem 45 objektů typu Zajímavosti pro Restaurace Šumava Inn:
trůny králů — Vrchol se 3 skalními věžemi v podobě trůnů – podle pověsti na nich sedávali králové Čech, Rakouska a Bavor a radili se o průběhu státních hranic.
rekonstrukce přemyslovského hradiště z 10. století — Dlouhodobý projekt, jehož cílem je přímou rekonstrukcí obnovit původní přemyslovské hradiště v Netolicích a poukázat tak na období vzniku českého státu v raném středověku (10. - 13. stol.). K vidění budou mj. ukázky opevnění, bydlení, řemesel aj.
vrchovištní rašeliniště a čtvrtá největší slať na Šumavě — Vrchovištní rašeliniště, nacházející se na náhorní plošině Šumavských plání, u osady Kvilda, v I. zóně národního parku Šumava. Se svou rozlohou cca 104 ha je čtvrtou největší slatí na Šumavě. Územím prochází naučná stezka. Přírodní památka.
nejkratší mezinárodní železnice na světě — Nejkratší mezinárodní železnice na světě, měřící pouhých 105 metrů a vedoucí po původním náspu tratě z Volar do Pasova, zrušené roku 1948. Návštěvníci se zde mohou svézt replikou parní lokomotivy či šlapací drezínou a navíc získat pamětní jízdenku.
dřevěná lesní kaple a poutní místo u obce Stožec na Šumavě — Dřevěná poutní kaple Panny Marie, postavená pod Stožeckou skálou, u obce Stožec, v národním parku Šumava. Jedná se o ukázku prvotřídní lidové řezbářské práce, díky které je kaple považována za nejkrásnější na Šumavě. Poutní místo, kulturní památka.
lesní loučka s orchidejí měkčilkou jednolistou — Mírně svažitá lesní loučka, nacházející se v předhůří Šumavy, nedaleko osady Libotyně. V relativně početné populaci zde roste chráněná a kriticky ohrožená orchidej měkčilka jednolistá a další vzácné druhy rostlin. Národní přírodní památka.
renesanční letohrádek postavený po vzoru italských vil — Renesanční zámek (letohrádek) u obce Netolice v jižních Čechách, postavený po vzoru předměstských italských vil. Zámecký areál byl rekonstruován do podoby, jakou měl v době působení posledních Rožmberků, Viléma z Rožmberka a Petra Voka.
replika železné opony v zaniklé obci Bučina na Šumavě — Signální stěna zhotovená v roce 2008 na místě zaniklé obce Bučina v národním parku Šumava, jako připomínka toho, jak vypadala skutečná železná opona na československé západní hranici, kterou od roku 1951 začal budovat totalitní komunistický režim.
lesy, skály, mokřady a štoly po dolování zlata — Mozaika lesů, skal, mokřadů a pramenišť. U Zlatého potoka uvidíte pozůstatky po dřívějším rýžování a dolování zlata. Přírodní rezervace.
výkvět vimperské lesnické školy — V tomto přírodním areálu uprostřed města uvidíte mnoho našich i cizokrajných druhů dřevin.
© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz