iTRAS > Katalog > Pradědova galerie U Halouzků

Pradědova galerie U Halouzků

unikátní zahradní řezbářská galerie v Jiříkově u Rýmařova

Pradědova galerie U Halouzků

Řezbářská Pradědova galerie U Halouzků je unikátní projekt profesionálního řezbáře Jiřího Halouzka, který na ploše 8 ha vystavuje více než 450 vyřezávaných plastik zvířat a betlém v životní velikosti, jež byl oceněn titulem Největší betlém na světě. Osm soch je dokonce zapsáno v České knize rekordů. V zahradách galerie jsou kromě soch také atrakce pro děti (houpačky, prolézačky, kolotoče) a farmový chov daňků, které mohou návštěvníci sledovat z pozorovatelny. Pradědova galerie se nachází v Jiříkově u Rýmařova.

Autor článku: Luboš Moravec | poslední aktualizace: 15. června 2016

Kategorie: Zajímavosti

Fotogalerie:

Pradědova galer…Pradědova galer…Pradědova galer…Dětská prolézač…


Další informace:

Socha Děda Praděda a dřevěný obraz jeho říše

Dominantou Pradědovy galerie je socha vládce jesenických hor děda Praděda, která se tyčí do výše 10,4 m a váží okolo 15 tun. Další zajímavostí galerie je obří dřevořezba děda Praděda a jeho říše, která původně stála v kamenné rozhledně na vrcholku Pradědu. Obraz je vyřezán ze 24 lipových kmenů a měří 5,5 m x 2,2 m.

Největší dřevěný betlém na světě

Největší chloubou Pradědovy galerie je dřevěný betlém v životní velikosti, který čítá cca 240 soch (další přibývají) a váží 20 tun. Betlém byl rovněž vystaven u příležitosti světového kongresu betlémářů v Hradci Králové, kde získal titul Největší betlém na světě. Byl také oceněn Asociací betlémářů v Římě.

Externí odkazy:

Pradědova galerie U Halouzků - největší betlém na světě


Zobrazení na mapě:

 

Tipy v okolí:

Kategorie: Obce (1) ~ Sport (1) ~ Zábava (1) ~ Zajímavosti (14)
Rešovské vodopády

Rešovské vodopády

hluboký kaňon říčky Huntavy s peřejemi, kaskádami a vodopády — Skalnaté údolí říčky Huntavy, která v území vytváří četné peřeje, kaskády a vodopády, z nichž nejvyšší dosahuje až 10-ti metrů. Vodopády zpřístupňují dřevěné můstky a lávky se zábradlím. Je zde vybudováno i několik vyhlídek. Národní přírodní památka.



Praděd

Praděd

nejvyšší hora Moravy a Slezska — S nadmořskou výškou 1492 m nejvyšší hora Moravy a Slezska a pátá nejvyšší hora ČR.



Hrad Sovinec

Hrad Sovinec

hrad s nejrozsáhlejším opevněním ze 30leté války v ČR — Největší hradní komplex na Bruntálsku. Za 30leté války byl výrazně opevněn; toto opevnění se dnes považuje za naše nejrozlehlejší dochované hradní opevnění z té doby.



Lom Šífr

Lom Šífr

přírodní koupaliště a vyhledávaná potápěčská lokalita — Zatopený břidlicový lom u Svobodných Heřmanic, jež je díky průzračné vodě vyhledávaným přírodním koupalištěm a oblíbenou potápěčskou lokalitou. Pod hladinou se nachází četné artefakty, připomínající dávnou těžbu a další předměty pro zpestření ponorů.



Petrovy kameny

Petrovy kameny

mohutná skaliska na rozsoše Vysoké hole v Jeseníkách — Třetí nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku. Za čarodějnických procesů v 17. stol. byly Petrovy kameny označovány jako místo sletů čarodějnic.



Vodopády Bílé Opavy

Vodopády Bílé Opavy

hluboký kaňon s kaskádami a vodopády u Pradědu v Jeseníkách — Hluboce zaříznutý skalnatý kaňon říčky Bílá Opava, nacházející se na jižním svahu Pradědu u obce Karlova Studánka v Jeseníkách. Územím vede naučná stezka s krásnými pohledy na četné peřeje, kaskády a vodopády, z nichž nejvyšší měří téměř osm metrů.



Důlní propadlina Žebračka

monumentální jícen propadlé rudné štoly — Impozantní zemský jícen o rozměrech 95 m × 55 m a hloubkou 40 m připomíná obří jeskyni. Vznikl propadnutím důlní štoly. Kulturní památka.



Hrad Cvilín

čtvercový hrad — Půdorys hradu je takřka pravidelný čtverec. Za česko-uherských válek hrad dobylo vojsko Matyáše Korvína.



Hrad Fulštejn

sídlo Supů — Hrad, kdysi sídlo Supů z Fulštejna, patřil k nejmohutnějším opevněním českého Slezska. Za 30leté války byl hrad zpustošen.



Zámek Bruntál

zámek s netradiční dispozicí — Zámek má zajímavý a pro naše zámky netypický tvar kruhové výseče. Natáčely se tu pohádky Císař a tambor a Zlatník Ondra.



Kontaktní informace

Pradědova galerie U Halouzků
Jiří Halouzka
Jiříkov 39
JIříkov
793 51
Mobil:[+420] 731 491 633
Tel.:[+420] 554 295 127
Email:galeriehalouzka@seznam.cz
Web:www.pradedovagalerie.cz

Poloha

GPS:
49°51'20.676"N, 17°16'44.740"E
Kraj:Moravskoslezský kraj
Okres:Bruntál
Obec:Jiříkov u Rýmařova

Doporučení

Parádní výstava, výlet pro děti a prostě parádní odpoledne. Jsme zde již podruhé a pořád je na co se dívat.

rodina Kalužova z Vyškova

Zobrazit všech 9 doporučení

© 2009–2024 iTRAS. Všechna práva vyhrazena.webdesign: Ladzo.cz